Ranking odtwarzaczy strumieniowych do 1000zł

Odtwarzacze strumieniowe do 1000zł to niewielkie urządzenia o podstawowej, okrojonej funkcjonalności. Zazwyczaj wymagają zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego i są raczej uzupełnieniem istniejącego zestawu stereo niż jego podstawą. Nie posiadają własnego potencjometra, a ich obsługa odbywa się najczęściej za pomocą aplikacji dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

Ranking odtwarzaczy strumieniowych do 2000zł

Odtwarzacze strumieniowe do 2000zł oferują szerszy zakres możliwości. Oprócz modułu łączności bezprzewodowej Bluetooth zaopatrzone są również w Wi-Fi. Wielu producentów w tym przedziale cenowym oferuje również moduły wielostrefowe, współpracujące na przykład z DTS Play-Fi, czyli technologią umożliwiającą tworzenie bezprzewodowych sieci multiroom. Niektóre urządzenia posiadają również wbudowany wzmacniacz.

Ranking odtwarzaczy strumieniowych do 3000zł

Odtwarzacze strumieniowe do 3000zł w znacznej większości posiadają Bluetooth, Wi-Fi oraz AirPlay, umożliwiają tworzenie sieci bezprzewodowych multiroom na przykład dzięki modułowi DTS Play-Fi, ale posiadają więkze gabaryty, dzięki czemu tor audio może być rozplanowany w sposób, który zaraża sygnał na jak najmniejsze zakłócenia. Posiadają dużą liczbę wejść i wyjść, dzięki czemu można je prosto i wygodnie zintegorwać z innymi komponentami systemu. Większość z nich jest wyposażona w wygodny pilot zdalnego sterowania. Urządzenia w tym zakresie cenowym wprowadzają możliwość odtwarzania plików wysokiej rozdzielczości Hi-Res i złącza HDMI w najnowszym standardzie.

Ranking odtwarzaczy strumieniowych do 4000zł

Odtwarzacze strumieniowe do 4000zł posiadają przetworniki DAC wysokiej jakości, na przykład modele Burr-Brown Texas Instruments. Większość producentów na przednim panelu odtwarzaczy strumieniowych w tym zakresie cenowym umieszcza duży, kolorowy wyświetlacz informujący o stanie odtwarzania. Urządzenia te obsługują pliki wysokiej jakości Hi-Res i są wyposażone w podstawowe moduły łączności bezprzewodowej: Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay, a także moduły tworzenia bezpezewodowych sieci multiroom, na przykład DTS Play-Fi.

Ranking odtwarzaczy strumieniowych powyżej 7000zł

Odtwarzacze strumieniowe powyżej 7000zł można nazwać komponentami audiofilskimi hi-end. Posiadają najwyższe modele przetworników DAC topowych producentów, najwyższe parametry techniczne, łączą się z dyskami NAS i posiadają najbardziej czułe i dokładne potencjometry.