Ranking odtwarzaczy strumieniowych do 1000zł

Odtwarzacze strumieniowe do 1000zł to niewielkie urządzenia o podstawowej, okrojonej funkcjonalności. Zazwyczaj wymagają zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego i są raczej uzupełnieniem istniejącego zestawu stereo niż jego podstawą. Nie posiadają własnego potencjometra, a ich obsługa odbywa się najczęściej za pomocą aplikacji dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

Ranking odtwarzaczy strumieniowych do 1500zł

Odtwarzacze strumieniowe do 1500zł to urządzenia o okrojonej funkcjonalności, jednak w tym przedziale cenowym można już znaleźć modele wyposażone w przetwornik DAC. Niektórzy producenci decydują się na dołączenie niskiej jakości potencjometru.

Ranking odtwarzaczy strumieniowych do 2000zł

Odtwarzacze strumieniowe do 2000zł oferują szerszy zakres możliwości. Oprócz modułu łączności bezprzewodowej Bluetooth zaopatrzone są również w Wi-Fi. Wielu producentów w tym przedziale cenowym oferuje również moduły wielostrefowe, współpracujące na przykład z DTS Play-Fi, czyli technologią umożliwiającą tworzenie bezprzewodowych sieci multiroom. Niektóre urządzenia posiadają również wbudowany wzmacniacz.

Ranking odtwarzaczy strumieniowych do 3000zł

Odtwarzacze strumieniowe do 3000zł w znacznej większości posiadają Bluetooth, Wi-Fi oraz AirPlay, umożliwiają tworzenie sieci bezprzewodowych multiroom na przykład dzięki modułowi DTS Play-Fi, ale posiadają więkze gabaryty, dzięki czemu tor audio może być rozplanowany w sposób, który zaraża sygnał na jak najmniejsze zakłócenia. Posiadają dużą liczbę wejść i wyjść, dzięki czemu można je prosto i wygodnie zintegorwać z innymi komponentami systemu. Większość z nich jest wyposażona w wygodny pilot zdalnego sterowania. Urządzenia w tym zakresie cenowym wprowadzają możliwość odtwarzania plików wysokiej rozdzielczości Hi-Res i złącza HDMI w najnowszym standardzie.

Ranking odtwarzaczy strumieniowych do 4000zł

Odtwarzacze strumieniowe do 4000zł posiadają przetworniki DAC wysokiej jakości, na przykład modele Burr-Brown Texas Instruments. Większość producentów na przednim panelu odtwarzaczy strumieniowych w tym zakresie cenowym umieszcza duży, kolorowy wyświetlacz informujący o stanie odtwarzania. Urządzenia te obsługują pliki wysokiej jakości Hi-Res i są wyposażone w podstawowe moduły łączności bezprzewodowej: Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay, a także moduły tworzenia bezpezewodowych sieci multiroom, na przykład DTS Play-Fi.

Ranking odtwarzaczy strumieniowych do 5000zł

Odtwarzacze strumieniowe do 5000zł to urządzenia ze średniej półki, które z powodzeniem mogą służyć jako samodzielny przetwornik DAC.

Ranking odtwarzaczy strumieniowych powyżej 7000zł

Odtwarzacze strumieniowe powyżej 7000zł można nazwać komponentami audiofilskimi hi-end. Posiadają najwyższe modele przetworników DAC topowych producentów, najwyższe parametry techniczne, łączą się z dyskami NAS i posiadają najbardziej czułe i dokładne potencjometry.